چگونه کارآفرینان بیرون از سیلیکون‌ولی می‌توانند موفق شوند؟

با ظهور استارتاپ‌ها در تمام نقاط آمریکا، می‌خواهیم راهکارهایی که می‌توانید از جامعه محلی خود استفاده کنید را به شما معرفی کنیم.

سیلیکون‌ولی مدت‌هاست به‌عنوان قطب استارتاپ‌ها شناخته شده است. سیلیکون‌ولی با داشتن تجربه همکاری با کارآفرینان متعدد و داشتن تأسیساتی برای کمک به رشد شرکت‌های کوچک و همچنین در اختیار گذاشتن منابع گسترده ازجمله افراد بااستعداد، سرمایه‌گذاران و برنامه‌هایی برای برقراری ارتباطات شغلی در دسترس شرکت‌های نوپا، به نظر تنها گزینه موجود برای دستیابی بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها به موفقیت است.

اما این الزاماً تنها راه‌حل نیست. جایی که به نظر آرمان‌شهر استارتاپ‌ها است، جنبه‌های منفی نیز دارد؛ ازجمله دعوای استعدادها، هزینه‌های بالای زندگی و شرایط گسترده اتاق اکو (شرایطی که منبع و صحت ایده‌ها بررسی نمی‌شود و تنها با تکرار و مکالمات آن تصور صحت آن‌ها تقویت می‌شود). علاوه بر این، مسلماً شرکت‌هایی هستند که خارج از سیلیکون‌ولی شکل گرفته‌اند و اتفاقاً به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند. میل چیمپ[۱]، اسپراوت سوشال[۲] و اسلینگ تی وی[۳] تنها تعداد کمی از این شرکت‌های رو به رشد هستند.

با پایان یافتن تور به پا خاستن دیگران[۴]، یک گردش جاده‌ای برای بزرگداشت کارآفرینی در سراسر امریکا، ما از تعدادی از رهبران مراکز کارآفرینی در امریکا خواستیم تا راهکارهایی به افرادی که می‌خواهند خارج از سیلیکون‌ولی موفق شوند، نشان دهند و این چیزی است که آن‌ها به ما گفتند:

شجاع باشید

از مقابله با موقعیت‌های مختلف نترسید. هر چه دارید را وسط بگذارید، سخت کار کنید و به دیگران توجهی نکنید. هیچ دلیلی ندارد که تنها به این خاطر که در سیلیکون‌ولی نیستید، به کار خود شک کنید و دچار تردید شوید.

مارک هسبروک بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری داندی (Dundee Venture Capital)

از جامعه خود استفاده کنید

تنها در شهر خود کار نکنید بلکه با شهر خود کار کنید. دولت محلی معمولاً محتمل‌ترین شریک برای مبتکران محسوب نمی‌شوند؛ اما من دیده‌ام که زمانی که سیاست‌گذاران و کارآفرینان باهم کار می‌کنند، اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. نه‌تنها رهبران بخش شهری مشوقان بسیاری خوبی برای موفقیت استارتاپ‌ها هستند، بلکه حامیان خوبی برای انجام کارهای اداری و مسائل حقوقی است که کارآفرینان با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند؛ و در شورای شهر، ما همیشه آماده‌ایم تا از ایده‌های نوآوران و مبتکران جامعه خود بهره‌مند شویم.

گرگ استنتون شهردار ایالت فینیکس

برای رسیدن به نقشتان تلاش کنید

نصیحت من به‌تمامی کارآفرینان این است که تمرکز خود را معطوف به تقویت مهارت‌های رهبری در خود کنند. در این صورت می‌توانید ارزش تمامی جوانب و قابلیت‌های اعضای تیم خود را درک کنید، در تیم خود فرهنگ‌های کاری بهره‌ور را نهادینه‌سازی کنید و محیطی ایجاد کنید که شفافیت کاری و همکاری در اولویت آن باشد.

            سیدنی تنترو بنیان‌گذار و مدیر انجمن تکنولوژی زنان (Women Tech Council)

با هدف خلق کنید

اگر می‌خواهید شرکت، خدمت یا وسیله‌ای را ایجاد کنید، این کار را با قصد بهبود وضعیت زندگی، کار و حمل‌ونقل انسان‌ها انجام دهید. بدین خاطر که می‌خواهید دنیا از خدمت شما بهره‌مند شود. با شتاب به‌پیش بروید، نترسید و تبدیل به کسی شوید که می‌تواند هر چیزی را درجایی و در هر زمانی یاد بگیرد.

            مایکل م. کرو مدیر دانشگاه ایالت آریزونا

نویسنده: آندریا هاسپنی[۵]

مترجم: نازی فرصیاد

[۱] MailChimp

[۲] Sprout Social

[۳] Sling TV

[۴] Rise of the Rest

[۵] Andrea Huspeni

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *