شش رازی که هر کارآفرینی به آن اعتقاد دارد چیست؟

کارآفرینان متفاوت از بقیه مردم هستند. آ‌ن‌ها  قادرند ایده‌هایشان را از دهن‌هایشان بیرون بیاورند و آن را به درآمدزایی برسانند. برای داشتن سبک زندگی بهتر و فراهم کردن بستر شغلی و تجارت مناسب به این شش نکته توجه کنید:

  1. هر چیزی امکان‌پذیر است، غیرممکن وجود ندارد!

این همان چیزی است که به آن‌ها کمک می‌کند تا از دل ایده‌هایشان غیرممکن‌ها را تحقق بخشند.  آ‌ن‌ها حتی نمی‌توانند درک کنند که چرا بقیه مردم هم مثل آن‌ها به رویاهایشان نمی‌رسند، ذهن آن‌ها اینگونه ساخته شده است.

در دنیای کارآفرینان غیرممکنی وجود ندارد! در زبان آن‌ها حتی واژه‌ی غیرممکن بی‌معناست، آن‌ها آنقدر تلاش می‌کنند تا به هدفشان برسند.

  1. زمانی که مردم تنها موانع را می‌بینند، کارآفرینان راه‌هایی را می‌بینند که آن مانع را بگذرانند!

یکی از ویژگی‌های طبیعی کارآفرینان این است که قبل از این که مشکلی وجود داشته باشد، آن را می‌بینند، و راه‌هایی پیدا می‌کنند تا هر زمان که آن مشکل بروز کرد، آن را خنثی کنند. مشکلات و موانع و نه شنیدن‌ها آن‌ها را به موفق شدن حریص‌تر می‌کند.

  1. کارآفرینان خوش‌بین هستند!

آن‌ها می‌دانند که بالاخره موفق خواهند شد و همیشه به جای نیمه‌ی خالی لیوان، نیمه‌ی پر آن را می‌بینند. اگرچه همیشه خوش‌بین بودن هم خوب نیست، اما خوش بینی از دارایی‌های هر کارآفرین است.

نگاه کردن به آینده از پشت شیشه‌های عینک خوش بینی موهبتی است که بسیاری از مردم در حسرت آن هستند.

  1. کارآفرینان زیاد قابل اعتماد نیستند!

رئیسی که نمی‌توانستند او را تحمل کنند، احساس رکود در یک کار گروهی، یا حتی ترس از معمولی بودن می‌تواند از جمله دلایلی باشد که فرد را به سمت کارآفرین شدن و کار کردن برای خودش سوق داده باشد.

آن‌ها زیاد قابل اعتماد نیستند چون زندگیشان را مطابق با انتظارات و خواسته‌های خودشان می‌سازند و نه دیگران!

  1. در مورد قانونمندی هم همینطور!

یک کارآفرین دوست دارد به خودش پاسخ‌گو باشد. آ‌ن‌ها دوست ندارند در محدودیت باشند و از قوانینی تبعیت کنند که خودشان نساخته‌اند. البته آن‌ها چون قانونی را دوست ندارند آن را زیر پا نخواهند گذاشت، بلکه برای رسیدن به استانداردهایی بالاتر و دسترسی به انتظارات بالاتر از چیزهایی که دیگران می‌خواهند، ممکن است ایین کار را بکنند.

  1. کارآفرینان امکانات نامحدود را می‌بینند!

اگر به یک کارآفرین بگویید که دنیا خسته‌کننده است او طوری به شما نگاه خواهد کرد که انگار دیوانه‌اید. آن‌ها دنیا و امکانت نامحدود آن را می‌بینند و برای رسیدن به فرصت‌ها و موفقیت‌های بیشتر از حرکت نمی‌ایستند. بیشتر کارآفرینان ایده‌هایشان را بزرگتر می‌کنند و در طول زندگیشان شرکت‌های متعددی تاسیس می‌کنند.

ترجمه: یاسمن رضایی

منبع:  www.inc.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *